Kema na Danubius Gastro 2019: Inovácie aj gastronomický zážitok

Poctivé domáce potraviny, delikatesy, najmodernejšie technológie a inovatívne spotrebiče. To všetko priniesol 24. ročník veľtrhu z oblasti gastronómie a hotelierstva, Danubius Gastro. Druhýkrát sa na ňom zúčastnila aj spoločnosť Kema, ktorá okrem profesionálnych zariadení priniesla návštevníkom aj nevídaný gastronomický zážitok.

Automatický alebo pákový kávovar? Vyberte si správne

Kávu v súčasnosti kúpite v akomkoľvek pohostinstve, pube či reštaurácii. Práve preto je dôležité ponúkať ju v čo najvyššej kvalite. Na to však výberová káva a šikovný barista nestačia. Potrebujete totiž kvalitný kávovar. Je pre vaše podnikanie vhodný automatický alebo pákový?

Flexibilita a trvanlivosť. Investujte do správnej priemyselnej práčky

Dobre fungujúca reštaurácia alebo bistro sa nezaobídu bez špičkového vybavenia kuchyne. Dôležitý je aj samotný priestor, v ktorom sa zákazník musí cítiť príjemne. Samozrejmosťou sú preto čisté obrusy na stoloch, ako aj čisté oblečenie vašej obsluhy. Doma špinavú bielizeň však rozhodne prať nebudete. Máme pre vás riešenie.

Indukčná varná doska: Spoznajte jej najväčšie výhody

Sklokeramická, plynová alebo indukčná varná doska? Možností je na trhu máte hneď niekoľko. Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody. Keď ich však vzájomne porovnáme, najlepšie z nich vychádza práve indukcia. Viete, aké sú jej najväčšie devízy?

Nepodceňujte výber chladiaceho zariadenia. Ušetrite prírodu aj energie

Správne skladovanie potravín v reštaurácii je kľúčové pre správny chod prevádzky. Chladiace zariadenie predstavuje v tomto procese základný stavebný kameň úspešného podniku. Viete, aké zariadenie je vhodné práve pre vás? Pomôžu vám energetické štítky.

Hľadáte umývačku riadu? Pri výbere zohľadnite tieto vlastnosti

Mať v reštaurácii umývačku riadu sa v posledných rokoch stalo akýmsi nepísaným pravidlom. Ide o zdatného pomocníka, ktorý dokáže ušetriť veľa času. Neraz aj jednu pracovnú silu navyše. Viete, čo všetko by mala spĺňať umývačka riadu, aby spoľahlivo pokryla všetky potreby vašej prevádzky?

Zariaďujete profesionálnu kuchyňu? Vyvarujte sa týchto chýb.

Kuchyňa je srdcom každého dobrého podniku. Či už ide o malé bistro alebo fine dining reštauráciu, práve ona je základným kameňom úspechu. Samozrejme, netreba zabúdať ani na kreatívneho a skúseného šéfkuchára. Ak mu však vytvoríte profesionálne miesto na prácu, na výsledku si pochutíte nielen vy, ale najmä vaši zákazníci.

Kvalitné produkty a spoľahlivý servis: Pomáhame gastronómii rásť

Tajomstvom úspechu gastronomických prevádzok nie sú len chutné jedlá a usmievavá obsluha. Dôležitá je tiež efektívna dispozícia gastrotechnológie a najmä spoľahlivé zariadenia v kuchyni, vďaka ktorým bude vaša prevádzka fungovať ako hodinky. Neviete si pri zariaďovaní rady? Nechajte to nás.